Alterius is een dynamische onderwijsinstelling.
Om op de hoogte te blijven van onze activiteiten bundelen we hier onze nieuwsberichten voor je.
Nieuwscategorieën
De jongeren van IZEO Koraal (Urmond) en IZEO Via Jeugd werken al enkele weken rondom het thema Wereldburgers. Na enkele weken 'deskresearch' werd het tijd om zelf eropuit te trekken!
Lees meerDe komende periode lopen de jongeren van onze IZEO-locaties in Cadier en Keer en Urmond als Wereldburgers door de school.
Als onderdeel van Jongleren en Werken breekt namelijk het thema Wereldburgers aan. Gedurende de komende acht weken worden de jongeren ondergedompeld in dit thema.
Dinsdagochtend 09.00 uur. In de businessruimte van MVV staan 21 bedrijven klaar om 200 leerlingen te ontvangen. De stagemarkt gaat van start!
Lees meerOnlangs namen onze leerlingen van IZEO in Cadier en Keer deel aan een reanimatiecursus.
Docent Brady verzorgde deze cursus samen met Petra van Heroes Keep The Heart Beat Going.
Bij IZEO Via Jeugd wordt het onderwijsprogramma in thema’s aangeboden. Iedere periode staat er een ander thema centraal en komt dus in alle lessen, van koken tot taal, terug.
Dit keer werd het thema kunst op interactieve wijze afgesloten.
Eindelijk is het zover. In het Pop Up restaurant op de locatie van IZEO Via Jeugd krijgen de senioren van In Harmony vandaag een voortreffelijke lunch geserveerd. De afsluiting van een project van twintig leerlingen van IZEO.
Lees meerOp een zonnige herfstochtend komt voor de poort van IZEO Koraal (locatie Urmond) een groepje jongeren en begeleiders bijeen. Volgens het rooster staat de gymles nu gepland. Tijd voor wat beweging dus.
Brady, docent Lichamelijke Opvoeding bij IZEO, legt uit dat deze lessen heel wat meer inhouden dan 'alleen beweging'.
Afgelopen vrijdag waren vijfentwintig medewerkers van Berner te vinden bij de boslocatie van IZEO XONAR in Maria Hoop. Berner is maatschappelijk betrokken en laat dit onder andere zien met dagen als deze. Ze klusten de hele dag door en werden tussen de middag voorzien van een lunch gemaakt door onze leerlingen.
Lees meerVanuit het scholennetwerk Leren & Werken naar Vermogen bestaat er al jaren de zogenaamde Follow Up bijeenkomst, deze worden zo'n twee à drie keer per schooljaar georganiseerd.
Door de coronaperiode hebben deze Follow up bijeenkomsten langere tijd niet door kunnen gaan.
Vandaag staat de eerste weer sinds lang gepland… en iedereen kijkt er naar uit!
De businessruimte van MVV Maastricht is omgetoverd tot een stagemarkt voor zo’n 240 leerlingen uit de regio. Deze leerlingen volgen onderwijs bij Adelante, CSN, St. Jozef, Terra Nigra of VISTA College Entree opleidingen. Deze scholen organiseren, in samenwerking met Podium24, voor het eerst deze grote, gezamenlijke stagemarkt.
Lees meerThuisBest is een kort, overzichtelijk zorgtraject voor jongeren van 12 tot 18 jaar die forse gedragsproblemen hebben op meerdere leefgebieden. Vanaf de start van het zorgtraject zetten betrokken partijen zich volledig in om de terugkeer naar huis weer mogelijk te maken.
Onlangs gingen IZEO, ViaJeugd én Praktech in dit kader aan de slag om een geplaatste jongere zo snel mogelijk te laten terugkeren naar huis.
Hoe verliep dit traject? Lees het hier!
IZEO XONAR (LWTC): een locatie waar Alterius samenwerkt met XONAR volgens de IZEO-methodiek. Onlangs spraken onze collega's van XONAR met Lilian. Zij is als ambulant hulpverlener werkzaam binnen het LWTC. Lees hier haar enthousiaste verhaal.
Lees meerMet het project moestuin bij Care4kidz in Geleen zetten de jongeren de bloemetjes buiten!
Ze werden tijdens hun projecten omgetoverd tot echte tuinvrouwen en tuinmannen. Alles moesten de leerlingen zelf doen.
Begin januari startte Xavier Serradura als teamleider bij IZEO. Na vier jaar toch weer terug op het ‘oude honk’ dat Alterius heet.
We gingen met hem in gesprek. Over zijn start, zijn ‘come back’ en over waarom hij vindt dat we trotser mogen zijn.
Onlangs bezochten onze leerlingen van IZEO Via Jeugd Bouchon d’Enface.
In het kader van een reeks bliksemstages, georganiseerd door JINC, stond nu dit restaurant in Maastricht op de planning. En, eindelijk weer een keer een stage écht op de werkplek. Door corona hebben onze jongeren de afgelopen periode vooral de bliksemstage op hun eigen onderwijslocatie ervaren.
Een warm welkom aan de voedingscoach André Mostard.
Want een aantal van onze leerlingen van IZEO XONAR (LWTC) heeft al eens eerder een gastles van deze coach gehad. Het is mooi om te zien hoe André en deze leerlingen elkaar herkennen en meteen in gesprek gaan over….gezonde voeding!
Eerder berichtten we al over het terugtreden van Chris Hesse als directeur van St. Jozef met ingang van 1 februari aanstaande. Het resterende gedeelte van dit schooljaar zal Chris zich bezig houden met andere projecten.
Residentieel onderwijs is een van de thema’s waarmee Alterius nauw verbonden is en waar het zich zeer betrokken bij voelt. We zijn daarom verheugd dat Chris juist als projectleider Residentieel Onderwijs (regio -Landsdeel- Zuid) bij de VO-raad aan de slag gaat.
Benchmarking is een manier voor organisaties om van elkaar te leren, om te komen tot nieuwe inzichten en ideeën met als doel het verbeteren van je eigen (onderwijs)prestaties. Met die gedachte in het achterhoofd werden de collega’s van IZEO gevraagd om zelf op zoek te gaan naar een locatie waar ze nieuwsgierig naar waren, waar ze ideeën op konden doen.
We blikken terug met drie van onze collega’s.
Naar aanleiding van de coronapersconferentie van 3 januari hebben we alle maatregelen weer even voor je op een rij gezet.
Lees meerEerder al weidden we er een artikel aan. Het belang van stage in het onderwijs.
Ook voor onze jongeren. Misschien wel juist voor onze jongeren.
Niet zonder trots laten we jullie dan ook deze foto zien.
Aan het einde van dit schooljaar neemt Chris Hesse afscheid van Alterius.
Hij zal gaan genieten van een welverdiend pensioen.
Stage, een leerzame periode. En niet alleen voor de jongeren!
Binnen veel opleidingen is stage lopen een vast onderdeel. Aan de slag dus bij een bedrijf om daar werkervaring op te doen en de kennis van school in de praktijk te brengen.
Toch is stage lopen niet altijd een vanzelfsprekend onderdeel in onderwijs.
De jongeren van IZEO Via Icarus kregen, in het kader van het Nationaal Schoolontbijt, een heerlijk én gezond ontbijt aangeboden.
Onze eigen docenten stonden zelfs klaar om de eieren te bakken voor onze jongeren.
Ze hoefden alleen maar aan te schuiven en te smullen.
Bij IZEO Koraal (locatie Urmond) is het nieuwe schooljaar ook weer gestart. Tijd voor een (hernieuwde) kennismaking. Want hoe goed kent iedereen elkaar eigenlijk al?
Lees meerDe jongeren van IZEO Cadier en Keer liepen deze week stage in hun eigen klas. Ze gingen allemaal aan de slag en hadden na deze Bliksemstage van JINC heel wat bijgeleerd!
Lees meerEnige tijd geleden meldden de leerlingen van IZEO Heerlen al dat ze iedere dag in de weer waren met de broedmachine. Zouden er inderdaad kuikens uit de eieren komen?
Nou en of! En dus is het tijd voor beschuit met muisjes!
Een aantal jongeren van IZEO Urmond gaat aan de slag in De Loods. Dit is hun werkplek waar ze niet alleen werk verzetten, maar vooral ook grenzen verleggen.
Lees meerStichting Alterius en het LWTC (Leer-Werk-en Training Centrum) van XONAR slaan de handen in elkaar.
De organisaties gaan nauw samenwerken volgens de methodiek van IZEO dat staat voor Integraal Zorg en Onderwijs.
Op de locatie in Heerlen en de outdoor locatie van XONAR in Echt worden onderwijs en zorg als één geheel aangeboden aan thuiszitters in Zuid-Limburg. Daarnaast is er een ambulant aanbod beschikbaar om de betrokken school te ondersteunen om uitval te voorkomen.
Er heerst een nieuw soort virus op de locatie IZEO in Cadier en Keer. Een heel onschuldig virus dit keer: het puzzelvirus!
Lees meerOnze school heeft het vignet Gezonde School behaald. Hiermee laten wij zien dat onze school voldoet aan de kwaliteitscriteria die zijn opgesteld door deskundigen. Wij zijn trots op dit behaalde resultaat!
Lees meerVanmiddag vond de officiële opening plaats van de eerste Sportkooi in Limburg. IZEO Cadier en Keer heeft de eer om deze sportkooi te verwelkomen op hun binnenplaats.
Lees meerDe zomervakantie zit er op. Alle IZEO-locaties maken zich op voor de officiële start van een nieuw schooljaar.
Lees meerTijdens de afgelopen zomerperiode ging het onderwijsprogramma op de locatie IZEO Cadier en Keer door. Het programma werd wel aangepast.
Zo kregen de jongeren daar een reeks workshops aangeboden, van sportief tot creatief.
Op onze IZEO-locaties geven we ook CREA-lessen aan onze jongeren. Creatief aan de slag met ... ja, van alles eigenlijk. Soms met verf of stiften, dan weer met garen of kralen. Allerlei materialen komen aan bod.
Lees meerIn 2018 startte IZEO (Integraal Zorg en Onderwijs) in Cadier en Keer. Vanaf dat moment biedt Alterius samen met zorgpartner Via Jeugd (toen nog SJSJ) de jongeren bij Icarus een onderwijs-zorgarrangement aan. Sindsdien neemt ook de externe interesse in IZEO een vlucht en zijn nieuwe locaties een feit. In de rol van projectleider Zorg en Onderwijs leidt Nicole Oligschläger met haar team in IZEO in goede banen.
Lees meerTerwijl een groot deel van onze leerlingen thuis hun onderwijs volgen, zijn er ook leerlingen die wél nog in klas les krijgen.
Lees meerSoms maken verhalen en ervaringen van anderen je even stil. Dat overkwam onze leerlingen én leerkrachten toen zij begin maart het verhaal van Frank Lemmens hoorde.
Lees meerHet zijn bijzondere tijden. Alles is anders en aangepast vanwege het coronavirus. Dan is het wel lekker om even een frisse neus te halen in een prachtige omgeving.
Lees meerHet onderwijs op onze IZEO-locaties gaat er anders aan toe dan normaal. Hoe ziet het onderwijs op afstand er bijvoorbeeld uit op onze IZEO-locatie in Geleen?
Lees meerSoms gebeurt er iets in of om de klas dat direct alle aandacht opeist van de leerlingen. De nieuwsgierigheid wordt gewekt en de aandacht is overal behalve bij de les. Dan zit er maar een ding op voor de leerkracht, aandacht schenken aan het nu.
Lees meerEen jaarlijks terugkerend event: het voetbaltoernooi bij IZEO locatie Cadier en Keer. Maar het is meer dan een voetbaltoernooi. Al blijft natuurlijk zeker de vraag welk team er dit jaar met de eer gaat strijken!
Lees meerBij IZEO Icarus hebben jongeren ook de mogelijkheid om stage te lopen. En soms krijg je dan wel heel leuke opdrachten om te doen. Zoals deze groep jongeren die kerstpakketten mag samenstellen.
Lees meerIedere jongere wil op school vakken die hij of zij leuk vindt. Voor onze jongeren bij IZEO is het aansluiten bij hun interesses eens zo belangrijk. Aandacht voor het vak staat of valt met de motivatie van de leerlingen. Hoe mooi is het dan als ze zelf een vak kunnen kiezen?
Lees meerDe leerlingen van onze locatie IZEO Simpelveld bezochten onlangs een ochtend een boerderij. Een leerzame ervaring!
Lees meerIeder jaar vindt op de tweede zondag in september een ceremonie plaats bij het Herdenkingsmonument in Cadier en Keer.
Onze school St. Jozef heeft dit monument geadopteerd en is daarom altijd aanwezig bij deze plechtigheid.
Met de inzet van je talenten, de juiste houding en een dosis doorzettingsvermogen blijkt er heel wat mogelijk!
Lees meerAlterius bestaat 10 jaar. En dat vieren we samen. Met partners, met medewerkers, maar ook met onze leerlingen!
Lees meerEind mei vindt het minisymposium ‘Geslotenheid in beweging’ plaats.
Dit symposium vindt plaats in Via Het Keerpunt, de JJI van Via Jeugd waar Alterius onderwijs verzorgt aan de jongeren aldaar.
Diverse sprekers zullen de gasten toespreken rondom dit thema en de ontwikkelingen hierin. Een mooi voorbeeld hiervan is IZEO, Integraal Zorg en Onderwijs.