Wel of toch niet?

Vanavond is er weer een corona-persconferentie.
Al weken wordt er over gesproken: een eerdere sluiting van de scholen.
Adviezen worden gegeven, besluiten (nog) niet genomen.
Wat betekent dit voor ouders en verzorgers?

Gevoel van onrust

Velen zijn in hoofd al bezig met scenario’s. Wat als er een sluiting komt? Wat betekent dit dan voor mij, voor mijn gezin? Moeten we weer online les gaan geven? Hoe combineer ik dat met mijn eigen thuiswerk? Hoe moet ik opvang regelen voor mijn kind? Opvang door opa en oma wordt afgeraden, maar waar kan ik dan terecht?
Al deze, en meer, vragen spelen door het hoofd van veel volwassenen deze dagen.
En die onzekerheid zorgt voor onrust en stress.

Van onzekerheid naar ontwikkeling

Stel dat je altijd zo’n gevoel van onrust hebt? Omdat je niet tegen onzekerheid en onvoorspelbaarheid kunt? Voor veel van onze leerlingen is dit dagelijks het geval. Wanneer een leerling vanwege die onrust of onzekerheid niet goed in zijn vel zit, komt hij niet tot ontwikkeling. Daarom is voor ons het welbevinden van deze leerlingen zó belangrijk.
Door onze leerlingen structuur en duidelijkheid te bieden in een veilige leeromgeving zorgen we ervoor dat ze (iets) meer rust vinden. En door (onder andere) die rust kunnen wij een bijdrage leveren aan hun sociaal-emotionele en didactische ontwikkeling.  

Weten hoe jij jouw leerlingen kunt begeleiden in vergelijkbare situaties?
Neem contact op met Wervelkind.

naar de website van Wervelkind


Deel deze pagina

Blijf op de hoogte en schrijf je in voor de Alterius Nieuwsbrief


Bedankt voor je inschrijving!