Week tegen Kindermishandeling

Gemiddeld zit in elke schoolklas één kind dat slachtoffer is van mishandeling. Dat is er één te veel. Samen hebben we de verantwoordelijkheid om de veiligheid van deze kinderen te vergroten.
Maar hoe doe je dat? Daar schenkt de Week tegen Kindermishandeling aandacht aan. Door het delen van ervaringsverhalen, kennis en het organiseren van activiteiten tijdens de week bieden zij handvatten waarmee de aanpak van kindermishandeling kan worden versterkt.

Niet makkelijk, wel belangrijk

Maar natuurlijk ook ná de Week tegen Kindermishandeling blijft de veiligheid van onze leerlingen een belangrijk thema binnen onze schoollocaties. Loes Rijkx is voor onze school De Buitenhof Aandachtsfunctionaris Kindermishandeling.
‘Geen licht thema inderdaad,’ vertelt Loes, ‘maar wel heel belangrijk. Daarom blijft dit een onderwerp waar wij aandacht aan blijven schenken.’

Meldcode voor de collega’s

Loes vervolgt: ‘Uiteraard zijn onze collega’s bekend met de Meldcode. Deze code helpt onze collega’s om zorgvuldig te handelen bij een vermoeden van kindermishandeling of huiselijk geweld. Ook startende collega’s laten we hier direct kennis mee maken. Zo volgt deze groep binnenkort de training ‘Werken met de Meldcode’ van Augeo. Voor de overige collega’s staat er later nog een herhalingscursus op het programma.’

App voor de leerlingen

‘We vinden het ook belangrijk om dit onderwerp aan te kaarten bij onze leerlingen. Een van de manieren waarop we dit doen, is door het aanbieden van een gastles door een ervaringsdeskundige. Deze staat voor onze leerlingen van groep 7 en 8 in januari gepland.’ aldus Loes. 'Tevens zal tijdens deze gastles aandacht worden geschonken aan de CARE FREE app. Deze gratis én anonieme app is ontwikkeld voor en door jongeren in de leeftijd van 10-18 jaar en ouder en geeft informatie over kindermishandeling en wat je kunt doen als je je zorgen maakt over jezelf of een ander. Soms zijn er situaties waar een jongere zich niet prettig bij voelt en waarbij er sprake is van kindermishandeling. Wanneer je niet beter weet, denk je dat deze situaties normaal zijn. Deze app dient als hulpmiddel om informatie op te zoeken en tips te geven hoe ze dit bespreekbaar kunnen maken met een bekende, iemand die je vertrouwt en als nodig een hulpverlener.'

‘Kortom, het is belangrijk om het onderwerp onder de aandacht te blijven brengen  en dat proberen we op allerlei mogelijke manieren te doen.’ besluit Loes.


Deel deze pagina

Blijf op de hoogte en schrijf je in voor de Alterius Nieuwsbrief


Bedankt voor je inschrijving!