Te voet naar de fietswinkel

Deze weken brengen onze leerlingen van so De Buitenhof dagelijks een bezoekje aan fietswinkel ‘De Fietsbel’. En hoewel het thema deze periode ‘vervoer’ is, leggen ze dit bezoekje te voet af.
En dat komt omdat deze winkel bij de leerlingen in de klas ligt!

Fietswinkel De FietsbelDe Fietsbel

Juf Natasja vertelt: ‘We zijn deze laatste weken van het schooljaar in het thema vervoer gedoken, waarbij we ‘de fiets’ verder hebben uitgediept. Vandaar ook dat onze winkel een fietswinkel is geworden.’ In deze winkel vind je allerlei attributen die je ook in de echte winkel vindt, zoals wielen, binnenbanden en een fietsbel natuurlijk.  ‘Ja, de naam van de winkel hebben de leerlingen zelf gekozen.’ zegt Natasja.

Spelenderwijs leren

Naast het betekenisvol spelen in deze winkel komt het thema vervoer ook terug in de lessen die de leerlingen krijgen. ‘Inderdaad,’ reageert Natasja, ‘we gebruiken dit thema ook bij lessen taal of rekenen en natuurlijk ook bij verkeer. Maar ook in de muziekles sluiten we bij het thema aan door te kiezen voor bijpassende liedjes. Leerlingen hebben vaak niet eens in de gaten dat ze spelenderwijs bijvoorbeeld al hun woordenschat vergroten met het ‘spelen’ rondom een thema.’


Op de achtergrond horen we de winkelier van dienst een volgende klant al vriendelijk te woord staan ‘Goedemiddag, kan ik je helpen?’


Deel deze pagina

Blijf op de hoogte en schrijf je in voor de Alterius Nieuwsbrief


Bedankt voor je inschrijving!