Schakelklassen: leren op je eigen niveau

Naar aanleiding van een artikel van de Nationale Onderwijsgids over schakelklassen en passend onderwijs spraken we met Minke, coördinator van de schakelklas van De Buitenhof. In dit gesprek wordt duidelijk dat De Buitenhof, in samenwerking met diverse vo-scholen, dit schakelarrangement al enige tijd aanbiedt. 
De leerlingen die in deze klas zitten, hebben allemaal via het Samenwerkingsverband een zogenaamd schakelarrangement gekregen. Zij moeten vervolgens binnen een jaar doorstromen naar de vo-school waarvoor zij staan ingeschreven.

‘Op onze locatie aan de Heldenvierlaan werken we inderdaad ook al enige jaren met schakelklassen,’ zo vertelt coördinator Minke van Roekel naar aanleiding van het bericht van Passend Onderwijs. ‘Dit doen we samen met het Herle College, maar ook met het Emmacollege, St. Janscollege, Sintermeerten, Citaverde, Techniekcollege en Broekland College. Onze leerlingen volgen hier onderwijs op hun eigen niveau.'

'De extra ruimte die de leerlingen hier krijgen, biedt ze de mogelijkheid te groeien met als doel binnen één jaar in te stromen in regulier onderwijs.’

Op dit moment volgen 25 leerlingen onderwijs via dit schakeltraject. De meesten komen vanuit het basisonderwijs en ze staan allemaal ingeschreven bij de reguliere vo-school waar ze straks naar toe door zullen stromen.

De belangstelling voor dit traject is de laatste twee jaar gegroeid: een teken dat er behoefte is naar deze vorm van onderwijs. ‘En wij begeleiden ze graag’, aldus Minke, ‘het is mooi te zien hoe de leerlingen uiteindelijk kunnen doorstromen. Onze leerkrachten zijn dan net zo trots als de leerlingen zelf!’


Deel deze pagina

Blijf op de hoogte en schrijf je in voor de Alterius Nieuwsbrief

Bedankt voor je inschrijving!