Bomenkraamkamer gaat
volgende fase in

De leerlingen luisterden deze week ongeduldig naar de laatste instructies van Pascal, vakleerkracht Groen. Ze stonden te popelen om te mogen beginnen. Een belangrijke fase van het project Bomenkraamkamer gaat van start!

Wat vooraf ging…

Natuurlijk kun je niet zomaar ergens bomen weghalen om ze op een andere plek opnieuw te planten. Daar komt heel wat bij kijken.
De Buitenhof heeft het afgelopen half jaar dan ook intensief overleg gehad met bijvoorbeeld de gemeente Heerlen en Frisse Wind. Met verschillende partners werd gekeken waar dit project uitgevoerd zou kunnen worden. Zo kwam ook het idee om deze Bomenkraamkamer op de plek te maken waar voorheen panden van Mondriaan Zorg stonden. Samen met Mondriaan, in het ‘dagelijkse leven’ ook partner van De Buitenhof, én de overige betrokkenen werd het plan uitgewerkt.

Bomen voor de Bomenkraamkamer

Pascal, vakleerkracht Groen, heeft de afgelopen week tijdens de lessen al veel aandacht besteed aan dit project. ‘Je kunt niet zomaar iedere boom uit de grond trekken om die in de Bomenkraamkamer te plaatsen’, lacht hij. ‘Dat is vooraf echt al wel bepaald. Nu gaat het er om, dat het uitplanten van de bomen zorgvuldig gebeurt. Zo moet je natuurlijk zoveel mogelijk wortels aan de boom laten, ook de kleine, maar liefst ook zoveel mogelijk grond. Daar zitten namelijk weer belangrijke voedingsstoffen in.’

Ruimte maken

Samen met zijn leerlingen heeft Pascal deze week voorbereidingen getroffen op de plek waar de bomen worden herplant. ‘Onze leerlingen hebben met een minigraver voldoende plaats gemaakt, zodat straks alle bomen de ruimte krijgen die ze verdienen. Ook zijn de ‘cirkels’ waarin de bomen komen te staan gemaaid en voorzien van compost. De kraamkamer is klaar, nu de bomen nog!’

Veel medewerking

De vakleerkracht vertelt dat veel bedrijven graag en belangeloos een bijdrage leveren aan dit project. ‘Van de een mogen we de minigravers lenen, de ander verzorgt compost en de houtsnippers voor de afwerking. Dat is echt top!’ 

Bekijk de foto's van deze fase op onze Facebookpagina.


Deel deze pagina

Blijf op de hoogte en schrijf je in voor de Alterius Nieuwsbrief


Bedankt voor je inschrijving!